Już po raz piąty w kilkudziesięciu parafiach, szkołach i urzędach na terenie archidiecezji poznańskiej zbierane będą pieluchy, pieluchomajtki i przybory szkolne w ramach akcji „Pieluszka dla Maluszka”.

Jak co roku, wraz z ogłoszeniem hasła Marszu dla Życia ruszyła kolejna edycja akcji „Pieluszka dla Maluszka”. Zbierając pieluchy dla dzieci, obrońcy życia włączają się w pomoc potrzebującym i jednocześnie uwrażliwiają społeczeństwo na ochronę życia tych bezbronnych nie tylko przez hasła i słowa, ale i w tym wymiarze materialnym.

– Podczas tegorocznej edycji „Pieluszki dla Maluszka”, zgodnie z hasłem „Każdy jest ważny”, chcemy rozszerzyć pomoc na osoby niepełnosprawne. Krepa, modelina, czy plastelina – to artykuły, które są bardzo pomocne w terapii takich osób. W tym roku, wraz pieluchami i pieluchomajtkami, zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez siostry Serafitki w Poznaniu.

– mówi Wiktoria Grzelachowska z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Zbiórka potrwa do 1 czerwca, a jej finał planowany jest na dzień Marszu dla Życia. Zgłoszenia do włączenia się w akcję przyjmuje Biuro KSM, Ostrów Tumski 9, tel. 505 414 225.

Pobierz protokół zdawczo-odbiorczy w docx   Pobierz protokół w pdf

Pieluszka dla Maluszka

Pieluszka dla Maluszka, fot. S. Zamiar

100 tys. pieluch!

Efekt akcji robi ogromne wrażenie. Do tej pory zebrano łącznie ponad 100 tys. pieluch. Dzięki przekazanym darom udało się  wesprzeć m.in. podopiecznych Domu Dziecka w Lesznie, Domu Samotnej Matki w Kiekrzu i rodziny wielodzietne, wśród których pieluszki rozdysponowuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Pieluszka dla Maluszka - plakat

Jak się zgłosić?

pieluszka-know-how

Zgłoszenia do włączenia się w zbiórkę pieluszek przyjmuje Biuro Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej – Ostrów Tumski 9, tel. 505 414 225.

Pobierz plakat w png    Pobierz plakat w pdf Pobierz protokół zdawczo-odbiorczy w docx    Pobierz protokół w pdf

Miejsca, w których zbierane są pieluszki