Już po raz czwarty w kilkudziesięciu parafiach, szkołach i urzędach na terenie archidiecezji poznańskiej zbierane będą pieluchy i pieluchomajtki w ramach akcji „Pieluszka dla Maluszka”.

Pieluszka dla Maluszka

Akcja „Pieluszka dla Maluszka” ruszyła 4 kwietnia br. w Dzień Świętości Życia. Może wziąć w niej udział każda parafia, szkoła, urząd, czy organizacja zainteresowane zorganizowaniem zbiórki pieluszek.

Tegoroczna zbiórka pieluch dla dzieci i pieluchomajtek dla dorosłych potrwa do 29 maja. Finał akcji tradycyjnie odbędzie się w czasie Marszu dla Życia, a same dary zostaną przekazane podopiecznym domów dziecka i potrzebującym rodzinom w Dzień Ojca.

Pieluszka dla Maluszka

Pieluszka dla Maluszka, fot. S. Zamiar

88 tys. pieluch!

Efekt akcji robi ogromne wrażenie. Do tej pory zebrano łącznie ponad 88 tys. pieluch. Dzięki przekazanym darom udało się  wesprzeć m.in. podopiecznych Domu Dziecka w Lesznie, Domu Samotnej Matki w Kiekrzu i rodziny wielodzietne, wśród których pieluszki rozdysponowuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Jak się zgłosić?

pieluszka-know-how

Zgłoszenia do włączenia się w zbiórkę pieluszek przyjmuje Biuro Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej – Ostrów Tumski 9, tel. 505 414 225.

Pobierz plakat →     Pobierz protokół zdawczo-odbiorczy →

Miejsca, w których zbierane są pieluszki